Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.kapitola

26. 1. 2008

1.kapitola

Začátek

Harry seděl ve své kanceláři jako každý den. Nikdo nechápal co se s tím chlapcem stalo. Dřív to byl muž, který by nezabil ani mouchu a dnes. Dnes chodil a zabíjel černokněžníky, jak si ministerstvo poručilo, ale kdyby věděli co se před lety stalo, změnili by názor.

Ze začátku ho za to odsuzovali, ale když zjistili, že jeden z černokněžníků málem zabil celou planetu. Změnili na Harryho názor. I když toho muže zabil, ukázalo se, že to bylo nezbytné. Navíc kdo jiný by to dokázal lépe než Harry? Ten který zabil Voldemorta před více než deseti lety?

Zabil Voldemorta. Ne nezabil. Voldemort se zabil sám. Stalo se to totiž v době kdy bylo Harrymu šestnáct. Harry společně s Fénixovým řádem zaútočil na Voldemortovu základnu. Vyhrávali a Voldemort to věděl. Také cítil, že už nemá žádný viteál. Vše pokazil a než aby prohrál, zabil se. Harry, Remus, Tonksová a Moody vtrhli v tu chvíli do místnosti, kde byl i Voldemort. Když černokněžník zemřel, stalo se něco podivného. Z jednoho z krystalů, které použil Voldemort na svou sebevraždu, se uvolnil podivný bledý paprsek a odhodil všechny čtyři na zeď. Nikdo nevěděl co se stalo, ale brzy na to přišli.

Ve stejný okamžik, kdy Voldemort zemřel, se do vzduchu uvolnil podivný temný mrak, který obkroužil celou planetu a ti kteří bojovali blízko epicentra mraku, okamžitě zemřeli.

Pro naše čtyrky hrdiny to byl šok. Všichni z Fénixova řádu byli mrtví. Jediní , kteří přežili, byli Kyngsley, který ležel u Munga, Ginny, kterou nepustili a Mundungus, který byl s profesory na hradě, pro jistotu, kdyby Voldemort zaútočil na Bradavice.

Nikdo netušil jaké to bude mít následky. Všechny mrtvé pohřbili a vždy si ten den připomínali.

Po několika dvou letech se zjistilo, co byl ten mrak zač. Smrtící virus, který nešel zastavit. Neexistovala žádná protilátka a jediný, kteří byli proti němu imunní, byli ti, které zasáhl paprsek z krystalu.

Lékouzelníci to však tajili a nikomu neřekli. Zatím vymýšleli protilátku a pokoušeli se zjistit následky, ale nedařilo se jim to.

Za tu dobu se objevilo mnoho nových nástupců Voldemorta a Harry, který se stal bystrozorem, se je pokoušel se zbytkem chytit.

V tomto roce se Ginny s Harrym vzali a brzy nato se jim narodila krásná holčička Kelly. Harry byl šťastný, ale to nemělo dlouhé trvání. Jejich holčička po roce zemřela na smrtící vir, který vyrobil, jak se brzy dozvěděli, Severus Snape.

Pro Harryho to byla velká rána a tehdy mu Brousek, ministr kouzel, nabídl práci nájemného vraha. Harry odmítl, ale věděl, že jednou se jím bude muset stát.

To věděl moc dobře díky slibu, který dali Ron s Hermionou.

To bylo totiž tak. Našli další viteál, ale Ron byl vážně zraněný. Brousek mu zachránil život, ale vynutil si slib, že pokud od nich bude něco žádat, přijmou. Nezbylo jim nic jiného než slíbit. Teď byli jeho dva kamarádi mrtví a on musel splnit svůj slib.

Jednou jeden z černokněžníků napadl Ginny, která útok nepřežila. To byla pro Harryho strašná rána. Všichni jeho blízcí byli mrtví. Mundungus umíral na stejný smrtící vir jako jeho dcera a tehdy ho ministr kouzel oslovil znova, ale Harry tentokrát neodmítl.

Když se jeho přátelé, Tonksová, Moody a Remus, dozvěděli co udělal, pohádali se s ním. Považovali ho za blázna, který udělal velkou chybu. Jediný, který mu nic nevyčítal, byl Kyngsley, který rovněž byl nakažen virem, ale zatím se držel. Věděl o slibu, který Harry složil a navíc viděl, jak Ginnyina smrt Harry položila na lopatky.

Brzy na to zemřel i Brousek a ministrem se stal Kyngley.

Všichni umírali. Žádného člověka vir neminul. Snad až na Harryho, Remuse, Tonksovou a Moodyho, kteří spolu nemluvili a vyhýbali se sobě navzájem. Kyngley se je několikrát pokoušel spřátelit, ale po několika letech, to vzdal.

Harry na ty časy nerad vzpomínal. Často se toulal v minulosti, ale v době kdy žil ještě jeho kmotr Sirius, kdy žil Brumbál, Ron, Hermiona, Ginny a další. Kdy byli šťastní a veselý.

Harrymu po tvářích stekly slzy. Měl je všechny rád. Tolik mu chyběli, ale to vše je pryč.

Najednou mu na stole přistála hnědá sova. Harry od vzal dopis a dal se do čtení.

Čím více četl. Tím byl smutnější. Kyngsley umírá a přeje si, aby tam zašel. Harry na nic nečekal a přemístil se k Mungovi, kde umíralo mnoho lidí.

Nemoc to byla zákeřná. Oběti se objevilo množství modřin a přestávali mu fungovat orgány. Byla to příšerná bolest.

Harry se snažil těch lidí nevšímat. Stále měl v živé paměti mrtvé tělo své dcery.

Když konečně došel do pokoje kde ležel Kyngley, čekalo ho nemilé překvapení. Byli tam totiž Remu, Moody a chvíli po něm přišla i Tonksová. Všichni na sebe začali vrhat naštvané pohledy.

"Nechte toho," ozval se vyčerpaně Kyngley. "Musíte se spojit a pomoci světu."

"To se lehko řekne, pomoci světu, ale jak? Na tuhle nemoc neexistuje lék. Už jsme zkoušeli všechno," ozval se Harry nešťastně. "Prohledal jsem celý svět a pročetl všechny Voldemortovi i Snapeovi poznámky."

"Potter má pravdu," přitakal neochotně Remus. "Nevíme jak pomoci, ale ty to očividně víš Kyngley."

"Ano vím, ale musíte se spojit," vydechl Kyngley. "Slibte mi, že se spojíte a zase budete přátelé?"

Naše čtveřice po sobě hodila vražedný pohled, ale přesto přikývli.

"Dobrá tady ve stole jsou úkoly, které musíte udělat a ještě něco. Harry neměl na vybranou. Musel se stát tím čím se stal. Brousek ho donutil. Zachránil totiž Rona před smrtí a jako protislužbu chtěl po všech třech slib. Netušili jaký to bude mít následky. Brousek… je… podvedl… . Sbohem," vydechl Kyngley naposledy. Moody, Remus a Tonksová se podívali jako na povel na Harry.

"Je to pravda?" zeptal se s přiškrceným hlasem Remus. Harry jen přikývl.

"To jsme nevěděli," sklopila hlavu Tonksová. "promiň Harry. Odpustíš nám?"

"Samozřejmě," usmál se Harry a objali se. Všichni se poté podívali na mrtvé tělo jejich přítele.

Moody se podíval do šuplíku a vytáhl moderní a vylepšený obraceč času. Stačilo nastavit datum s časem a ocitli jste se právě tam, kde jste chtěli.

V dopise je Kyngley žádal aby se vrátili do minulosti. Do doby kdy žil ještě Sirius.

Úkolů bylo celkem pět. Zabít Snapea a Voldemorta. Zachránit Siriuse a Brumbála. No a samozřejmě zabránit smrti členů Řádu. Také to ovšem znamenalo, že Snape nesměl vyrobit smrtící vir.

"Tak na tohle se těším. Kdy vyrazíme?" zeptal se vzrušeně Moody, když stáli před vchodem do bývalého štábu Fénixova Řádu.

"Nejdřív vás naučím všechno co umím a co sem vyrobil," oznámil jim Harry.

Všichni tři se zaradovali. Věděli, že Harry ovládá všechny odvětví magie a všechny navíc vylepšil. Nejvíc se zaměřil na obranu proti černé magii a také na bílou magii. Černou magii vylepšil jenom proto, aby měl výhodu před černokněžníky.

Uběhlo už několik měsíců od smrti Kyngleye. Harry své přátele učil všemu co znal. Za tu dobu však vynalezl spoustu věcí a také mnoho kouzel. Ovšem ani jeho přátelé nezůstávali pozadu a vytvářeli nové věci jako Harry.

Po nějaké době byli konečně připraveni na cestu. Na cestu do minulosti.

Tonksová nastavila na přístroji správné datum a čas. Přesunuli se do lesa (kdyby se zničehonic objevili na ústředí, asi by to Řád nepochopil =)) Ž-Ž) a aktivovali přesun.

Moody, Remus, Tonksová a Harry se vrátili v čase, aby změnili budoucnost.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář