Jdi na obsah Jdi na menu
 


Epilog

26. 1. 2008

Epilog

Brumbál měl pravdu. K tomu co zažili, nikdy nedošlo. Harryho rodiče byli na živu. Peter seděl v Azkabanu a tak byl Sirius volný.

Remus začal pracovat na ministerstvu. Brumbál mu k tomu dopomohl a tak se zrušili nesmyslné zákony o "křížencích".

Tonksová, po smrti rodičů, se nastěhovala ke svému strýci Siriusovi, který se o ní staral. Řád uzavíral sázky, jestli se Remus dá s Tonks dohromady, ale nestalo se tak. Tonks se zamilovala do jednoho mudli a Remus zůstal sám, ne však na vždy. Brzy se oženil s Lusy, která se podílela na vytvoření léku pro vlkodlaky.

Sirius stále zůstával u své záliby střídání holek a svět šel dál. Nakonec se Lily a Jamesovi narodil Harry.

"Tak by mě zajímalo, jestli z něho bude jednou taky takový bojovník," nadhodil Sirius.

"Kdo ví, Siriusi," usmál se Brumbál.

O několik let později.

Harry seděl v obývacím pokoji a přemýšlel. Voldemort před lety zmizel. On totiž zaútočil na Potterovi, ale ti nebyli doma, pouze on. Vyslal na něj kletbu smrti, ale ta se od chlapce odrazila. Jediné co po útoku zůstalo, byla jizva na Harryho čele. Na útok si nepamatoval. Byli mu sotva dva roky, ale stále občas slýchával ve snech křik černokněžníka.

Vstal a podíval se do knihovny.

Najednou dostal zvláštní pocit. Vzal do ruky meč, který visel vždy nad krbem. Cítil podivné šimrání a touhy s ním máchnout. Učinil tak.

KDE JSEM SE TO NAUČIL? Vydechl v duchu. Zatočil se zbraní. ZVLÁŠTNÍ, NIKDY JSEM SE S NÍM NEUČIL, TAK JAKTO, ŽE TO UMÍM?

Po několika letech se Voldemort vrátil, ale Harry ho dokázal zabít pomocí živlů. Nikdy netušil, že je dovede ovládat.

Od té doby se však nikdy živly neprojevili a meč ovládat nedokázal. Rodičem nakonec řekli pravdu a on se nestačil divit. JAK JE ALE MOŽNÉ, ŽE JSEM DOVEDL TO SAMÉ CO ON? Nechápal, ale tuhle otázku, by zodpověděl jen Harry, který se stal velitelem a zažil krutý život.

CO SE TENKRÁT VLASTNĚ STALO? Ptal se neustále Harry. Matka mu ukázala i přístroj a Harrymu se vybavila vzpomínka. Byla jeho vlastní, ale přesto nebyla.

SEDĚL V JAKÉSI KANCELÁŘI A HRABAL SE V PODIVNÝCH HODINÁCH.

"ZMĚNÍ SE BUDOUCNOST A JÁ SE MUSÍM POSTARAT, ABY SE TAK STALO K LEPŠÍMU. PŘEDÁVÁM TEDY SVOU MOC DO TOHTO AMULETU. AŽ SE VYVOLENÝ NARODÍ, PŘENESE SE DO NĚHO. MÁ SÍLA TAK DOPOMŮŽE K VÍTĚZSTVÍ. MĚ ZŮSTANE JEN ČÁST, ALE I TO MY BUDE STAČIT."

Tak to tedy bylo.

"DÍKY," zašeptal Harry.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-)

(Reya, 24. 3. 2012 1:33)

téda, přečetla jsem to jedním dechem... originální...luxus! :-)