Jdi na obsah Jdi na menu
 


5.kapitola

26. 1. 2008

5.kapitola

Návrat

"Krum chytil zlatonku," křičel rozhodčí. "Bulharsko vyhrává nad Francií 170:160. Opravdu skvělí zápas. Děkujeme oběma družstvům za skvělou podívanou."

Harry se celou dobu díval na zápas ze svého úkrytu, který se nacházel ve skulině pod tribunami.

Od Francouzských bystrozorů dostal darem nádherného koně a hned se na něm naučil jezdit. Stali se z nich nejlepší přátelé. Také mu koupili lístek na loď do Anglie. Jel s ním i Blesk, jeho černý kůň.

Moc se domů těšil i Blesk byl z výletu nadšený.

Věděl přesně co udělá, až dorazí do Anglie. Nejprve se vydá na Příčnou, potom navštíví Bradavice a nakonec najde Brumbála a ostatní.

Když zápas skončil, byl Harry nervózní. Za pět hodin mu jela loď. Uměl se sice přemisťovat, ale přátelé mu poradili, ať se kouzlení hůlkou vyvaruje a k přepravě využívá Bleska nebo ať se raději vypraví po svých. Přeci jen ho někdo mohl odhalit a dokavaď nenajde Brumbála, nesmí o něm nikdo vědět.

Najednou se ozval křik.

Smrtijedi.

Harry si nasadil kápí a vytáhl hůlku a běžel na pomoc svým přátelům.

Smrtijedů bylo spousta. Harry tušil, že je to jejich zastávka, a že, stejně jako on, míří do Anglie.

Mudlové v Anglii zatím o kouzelnících neví, ale tahle armáda vznikla k tomu, aby je všechny zabili a očistili svět od mudlů a Mudlovských šmejdů. K tomu se počítají ještě ti, co se jim postaví nebo odmítnou se stát smrtijedy.

"Harry, tihle smrtijedi sem přijeli jen tak, míří do Anglie," prohlásil velitel bystrozorů.

"Já vím. Kolik jich je?" zeptal se ho Harry.

"Přes sto padesát," prohlásil velitel. "To zvládneme. Máme smlouvu se skřety a dalšími. Je nás víc, ale tohle je jen malá část armády zla," podotkl. "Běž do Anglie a najdi Brumbála, bez něho nemůžeme bojovat. Je to tvůj první úkol jakožto bystrozora," usmál se na něho a podal mu uniformu a zbraně. "My zatím svoláme poradu všech zemí světa. Musíme se spojit a porazit tohle zlo. Všichni ministři se stáhnou do pozadí a v čele stanou velitelé bystrozorů, ale pokud neseženeš Brumbála a ostatní. Nemáme šanci. Jen oni vědí o téhle armádě to, co potřebujeme vědět."

Harry přikývl a hleděl na boj, který se odehrával pod ním. Zlo prohrávalo, ale jedno vítězství, co to je?

"Brumbál, ale kde ho hledat?" povzdechl si.

"Hledej tam, kde si myslíš, že bude," prohlásil velitel a podal mu složku. "Jsou tam všechny údaje o Řádu. Nejdi je podle toho a pak nám dej vědět. Teď už běž a dej na sebe pozor. Anglie už není taková jakou znáš a navíc, Harry, je tam mocnější zlo než kdykoli před tím. Všechny to zasáhlo. Je tam chaos, i když mudlové nic nevědí, kouzelníci jsou zoufalí. Už tam není žádné ministerstvo. Všichni se brání jak umí. Neměj proto za zlé svým přátelům, že to vzdali. K Voldemortovi se přidalo přes milion kouzelníků a ještě víc nebezpečných tvorů. Až je najdeš, nesuď je za to moc přísně a teď jdi!"

"Hodně štěstí," zašeptal na Harryho záda. "Budeš ho potřebovat." A s tím se vrhl do boje. Všem bylo jasné, že nyní vyhráli, ale jak to bude dál? Splní Harry svůj těžký úkol? A kde vlastně Řád je?

"Jeď Blesku. Čeká nás Anglie a ten nejhorší boj, jaký se kdy odehrál na této planetě." Prohlásil Harry a vyšvihl se na černého koně. Poté ho kopl do slabin a vyrazil k přístavu. Měl ještě čtyři hodiny, ale než dojede na místo, bude mít pouhé tři. Bude si muset ještě rozmyslet jak se dostane do Bradavic. Je to poslední místo, kde Brumbál byl a tam se rozhodne kudy dál. Pokavaď tam tedy stále ještě není.

Konečně dorazil do přístavu. Harry si prohlédl jejich loď. Byla celkem bytelná.

Zbylé tři hodiny se jen tak potuloval po přístavu.

Konečně nadešel čas odjezdu. Harry s Bleskem nastoupili na loď. Pomalu sedala do pohybu. Neplula nijak rychle, ale to Harrymu bylo celkem jedno.

Konečně se vracel domu a teď si cestu náležitě užíval.

Po několika hodinové cestě loď narazila na břeh.

Harry naskočil na Bleska a vyběhli tryskem z lodi. Mířili do centra Londýna na Příčnou ulici. Projížděl ulicemi a vyhýbal se hlavní ulicím. Stačilo mu, že se na něho dívalo mnoho mudlů, proč vzbuzovat ještě větší pozornost.

Konečně stanul před Děravým kotlem. Polorozpadlá barabizna donutila Harrymu si vzpomenout na několik vzpomínek. Vzpomínal, jak se tady ocitl poprvé, jak se tady setkal se svým profesorem obrany proti černé magii.

Z očí mu vytekli slzy.

Kde teď asi Hagrid je? A co ostatní?

Pomalu vešel do budovy a rozhlédl se a ztuhl. Vše bylo zničeno. Všude byla tlustá vrstva prachu. O stěnách lezli pavouci.

Posmutněle se vydal na dvůr. Na zdi poklepal na správnou cihlu a před ním se otevřel vchod do ulice.

Tohle byl pro Harryho šok. Ulice byla odporná, páchla a všude se váleli zubožení kouzelníci v otrhaných šatech. Kolem nich se procházeli vznešeně oblečení lidé, smrtijedi.

Harry se vydal ulicí vpřed a prohlížel si všechny obchody. Všechny byli zavřené, až na jeden. Oliwanrdrův obchod stál a byl stále v provozu.

Došel k němu a pokoušel si čarodějů nevšímat.

Otevřel a vešel. Starý Oliwandr seděl za svým stolem, vypadal ztrápeně a unaveně. Vzhlédl a pohlédl na muže v černém hábitu s kápím na hlavě. Neviděl mu do obličeje.

Harry si totiž v hostinci změnil mudlovské oblečení na kouzelnický hábit.

"Co si přejete?" zeptal se tvrdě.

"Kde je Brumbál?" zeptal se bez okolků.

"To nevím," prskl Oliwandr.

Harry cítil, že nelže. "Hodně štěstí," zašeptal. "A ať žije láska."

Oliwandr vytřeštil oči. Tohle si už dlouho nikdo netroufl říct.

Harry vyšel ven a vydal se na cestu zpátky do mudlovského Londýna.

"Chyťte zloděje!" ozval se řev.

Harry se otočil zahlédl velkého medvědovitého psa, jak v zubech nesl koš plný jídla.

SIRIUS. Uvědomil si Harry a rozeběhl se za psem. Ten utekl do slepé uličky a za ním se objevilo pět smrtijedů.

Sirius s s hrůzou v očích podíval na své nepřátele.

"Uhněte! Uhněte!" ozval se za smrtijedma hlas mladého muže v černém hábitu s kápí na hlavě. "Běžte, já se o toho zloděje postarám," prohlásil Harry.

Smrtijedi se zatvářili pochybovačně a ukřivděně.

neslyšeli jste? Vypadněte!" zařval na ně Harry.

Smrtijedi se stáhli a utekli.

Harry se otočil na Siriuse, který se doposud krčil u stěny s košem jídla v tlamě. Neznámí k němu přistoupil. Sirius se přitiskl ke zdi ještě víc, ale když ho neznámí začal drbat za ušima, uklidnil se.

"Už to bude dobré," prohlásil a vzal ho do náruče. Rychle se s ním vytratil do děravého kotle. Poté ho vyhodil na Bleska, vyskočil si k němu a vyrazili z města. Běželi do Bradavic.

Na půli cesty vysadil Siriuse.

"Tady budeš v bezpečí. Já jedu do Bradavic. Pokud víš kde je Brumbál, vyřiď mu, že ho hledám, pokud ne, najdu si ho sám, stejně jako vás všechny. Zatím na shledanou," rozloučil se. "Čmuchale," dodal ještě a vyrazil tryskem pryč.

Sirius zíral na vzdalující se postavu muže. Tak mu přeci říkali Ron, Hermiona a Harry. Hermiona to být nemohla. Ron je někde v bezpečí na nějakém tajném místě. Tak jedině…

HARRY

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář