Jdi na obsah Jdi na menu
 


6.kapitola

26. 1. 2008

6.kapitola

Setkání, vtipy a rozloučení

Vše jim doposud vycházelo. Párkrát se ještě setkali s Řádem.

Jednou to bylo v lesa v Anglii. Tenkrát potkali Kyngsleye.

"Kdo jste," vykřikl na ně bystrozor.

"Jeníček s Mařenkou ve dvojnásobném provedení," prohlásil Harry a myslel tím sebe a své tři společníky.

Kyngsley nevěděl o čem to mluví (Holt čaroděj, který nezná mudlovské pohádky =D Ž-Ž). "A kdo z vás se jmenuje Jeníček a kdo Mařenka a jak se jmenuje ten zbytek."

Tohle bylo na ně moc. Ron s Ritou tuhle pohádku znali od Harryho a Hermiony a proto není divu, že se váleli na zemi v záchvatu smíchu.

Kyngsley absolutně nevěděl, která bije. "Co je tu k smíchu?" povytáhl obočí. Tahle otázka zapříčinila, že nemohli ani pořádně dýchat.

Rita nenápadně posunula fotoaparát na strom, za pomocí magie samozřejmě, tak aby mohla vyfotit celý tenhle děj. Rozhodla se, že to pěkně rozmázne.

Druhý den stálo v novinách

BYSTROZOŘI PRO SMÍCH

A pod titulkem, byla zvětšená fotografie čtveřice chechtajících se čarodějů a Kyngsleyoho, který se na ně zmateně dívá.

Ten pořád nechápal čemu se smáli, až mu to Lily musela vysvětlit. Po tomhle se Kyngsley cítil jako absolutní pitomec.

Další setkání s Řádem bylo v klášteře.

Tam se totiž nacházela prastará kniha magie, kterou chtěl Voldemort získat. Harry a spol se tu knihu pokusili dostat z jeho dosahu, stejně jako Řád.

Sirius se nabídl, že knihu vezme. Ostatní zatím jistili všechno okolo. Jediné jeptišky doposud byly v klášteře. Pokud hádáte, že to byl Harry, Ron, Hermiona a Rita, tak to jste se trefili. Harry se nenápadně stáhl a rozhodl se, že knihu sebe tak, že se spustí ze stropu a sebere knihu. Potom se vytáhne na střechu a uteče. Zbytek zaměstná Řád a proto si vzali pár výmyslů od Freda a George, které si objednali přes sovu, ale nebyla to Hedvika, samozřejmě.

Harry se z okna věže začal spouštět dolu ve stejnou chvíli, jako se Sirius dostal do místnosti a začal postupovat ke knize. Siriusovi už chyběli milimetry, když nějaká ruka chytla knihu a vystřelila vzhůru. Sirius teprve teď pohlédl na horu a třeštil oči na jeptišku, která hbitě lezla nahoru. Po chvíli se však vzpamatoval a svolal poplach. Nikdo mu však neodpověděl.

Všichni se totiž potáceli ve tmě, který způsoboval prášek, který prodávali dvojčata.

Řád jen slyšel hurónský smích a pak tmu prořízl blesk fotoaparátu.

Čtyřka se totiž rozhodla, že si bude každý zdařený úkol zaznamenávat. Zvláště pak některé perličky.

Sirius mezi tím vyběhl z místnosti a vrazil do Moodyho, kterého v té tmě neviděl.

"Sakra co se to tady děje?" zaklel Sirius a přidal se ke šmátrající skupince.

Rita, Hermiona a Ron vše viděli, protože na sebe seslali kouzlo vidění, které vymysleli a náramně se při tom bavili.

Nejvíc je rozesláno, když se všichni pokusili rozsvítit hůlky.

Hermiona v tu samou chvíli odčarovala tmu a Řád se navzájem oslepil.

Rita je ještě jednou vyfotila, ale pak vzali všichni tři nohy na ramena. Harry byl už dávno doma a čekal co se bude dít.

Když mu vše vyprávěli, dostal záchvat smíchu, ale když pak Rita vyvolala fotky, málem to s nimi seklo.

Nedělali si jen srandu z Řádu, ale i smrtijedi si s nimi užili.

Jednou mělo dojít k velkém souboji mezi Řádem a smrtijedy. Ron použil svoji moc a vyčaroval několik jam, které zakryl. Harry vyčaroval provazy na zavěšení za nohy a Hermiona vykouzlila obrovskou síť.

Aby smrtijedi mohli útočit, museli se k Řádu přiblížit.

Řád s hrůzou v očích sledoval obrovskou armádu zla, jak se na ně řítí. Pak jen třeštili oči. Žádný smrtijed na ně nezaútočil. Většina vězela v jámě, která byla tři metry hluboká, někteří vyseli hlavou dolů a pokoušeli se dosáhnout na své hůlky a zbytek vězel v obrovské síti.

Sirius hleděl na Belatrix, která se houpala metr na zemí. Po chvíli vybouchl smíchy, jelikož bylo Belle vidět spodní prádlo. Po chvíli se k Siriusovi přidal celý Řád.

"Zajímalo by mě, kdo jim něco takového mohl udělat," kroutila hlavou Lily.

Jednou Harry našel jakousi boudu, kde se scházeli smrtijedi, když potřebovali něco probrat. K tomu nepoužívali Voldemortovo sídlo a to proto, že někteří smrtijedi to slyšet neměli a takhle to bylo jistější. Harryho tedy napadl bláznivý nápad.

V lese si sehnal pár kůrolezů. Ta dal Harry do pytle a když měli smrtijedi poradu, nenápadně je vysypal do komína. Potom jen pobaveně pozoroval. Jak Lucius Malfoy, s kůrolezem na hlavě, vyletěl s chaty a za ním vyběhl zbytek. V závěsu za nimi běželi černí kůrolezové. Harry je rychle vyfotil a přemístil se. Málem totiž spadl smíchy ze střechy.

Týden se pak naše čtveřice smála nad fotografií, kterou Harry pořídil.

Čas plynul a Řád si lámal hlavu, kdo stojí za těmi podivnými vtípky. Nikdy na nic nepřišli.

Jednou se Harry s ostatními dohodli na tom, že jim trochu napoví.

Harry napsal na kus pergamenu Siriusovi vzkaz a poslal mu ho po Hedvice.

Řád pak překvapeně zíral na Hedviku. Věděli, čí je to sova. Hedvika natáhla nohu k Siriusovi a ten jí od nohy odvázal vzkaz. Na něm stálo.:

Ještě pořád se díváš jeptiškám pod sukni?

Sirius si chvíli lámal hlavu na co jeho kmotřenec narážel, ale pak si vzpomněl na šplhající jeptišku po laně a cvaklo mu, kdo za těmi vtípky stojí. Byl na svého kmotřence neskonale hrdý, že dokázal, spolu s kamarády, oblafnout tolik lidí, aniž by na ně někdo přišel.

Když to řekl Řádu, všichni na ně nadávali. Vždyť si tropili žerty i z nich, ale po chvíli se tomu vesele smály. Hlavně, že je Harry živý.

Teď však naší čtveřici začali sužovat obavy. Nikde nemohli najít šálek Helgy z Mrzimoru.medailon zničil Black mladší, Siriusův bratr, to věděli, ale tento viteál jim unikal.

"Co budeme dělat?" zeptal se Harry.

"Navrhuji, se rozdělit a hledat všemožně po světě," rozhodla Hermiona.

Ale Hermiono, to by byla strašlivá blbost," namítl Ron.

"Čím víc budeme držet při sobě, tím větší máme šanci," navázal na Rona Harry.

"Jenže když se rozdělíme, pokryjeme tak část světa a půjde to rychleji," namítla.

Všichni o tom nějaký čas přemýšleli a nakonec souhlasili. Každý bude hledat ve světě rok. Potom se vrátí zpět do jejich domu.

Každý si začal balit své věci a schovali si je do batůžků. Jediný kdo zůstával, byla Rita, která dělala prostředníka. Jen ona s každým byla v kontaktu. Jinak oni sami mezi sebou nebyli. Bylo by to moc nebezpečné. Takhle mohli přijít jen na jednoho pátrače a ne na dva.

"Tak s bohem," rozloučil se s přáteli Harry a pevně je objal.

"S bohem," odpověděli mu sborově a před domem se rozešli na tři strany.

Kdo ví kam je osud zanese, ale zažijí při tom různá dobrodružství.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář