Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.kapitola

26. 1. 2008

1.kapitola

Nový spojenec

Harry Potter a jeho přátelé seděli ve vlaku, který měl namířeno do Londýna.

V kupé bylo ticho. Nevil, Lenka a Ginny nevěděli vůbec nic co jejich nejlepší přátelé chystají, ale ani oni sami nevěděli, co jim osud přichystá za překážky, při jejich nové a poslední cestě.

Harry se utápěl ve svých vzpomínkách. Vzpomínal na rodiče, Cedrika, Siriuse a Brumbála. Ti všichni byli mrtví. Jeho vinou. Kdyby se nenarodil, nezemřeli by jeho rodiče. Kdyby nepřemluvil Cedrika, aby se s ním chytil poháru, tento mladík by žil. Kdyby nebyl takový hlupák, mohl Sirius teď být na Grimvauldovo náměstí. Kdyby našel důkaz, že je Snape zrádce, nejeli by tak brzy ze školy domů a na konci roku by se s nimi rozloučil nejmocnější čaroděj nynější doby, Albus Brumbál.

Takhle mohl uvažovat do nekonečna, ale teď měl úkol. O tomhle nesměl nikdo věděl. Nikdo. Minerva McGonagalová se z něho ještě několikrát pokusila dostat kam s profesorem šli, ale on mlčel. Neřekl by jim to, ani kdyby mohl. Byl to jeho úkol. Čím míň lidí to bude vědět, tím lépe.

Jeho mozek ze vzpomínek přešel na důležitý problém, viteály. Kam je Voldemort mohl ukrýt? Kolik jich vlastně má? Nemohl si vytvořit další? Nezjistil už, že přišel o další? Kdo je vlastně R.A.B.? Zná ho? Zničil opravdu viteál nebo se mu to nepodařilo?

To byli otázky, které trápili všechny tři.

Hermiona přemýšlela nad R.A.B., Ron zase co všechno budou muset prožít a co vše je ještě čeká.

Při všech jejich dobrodružství měli jistotu kam půjdou nebo co budou muset udělat, ale tady nevěděli nic. Kam je viteály zanesou, nevěděli. Jak dlouho jim to bude trvat, také žádná odpověď. Co se vše budou muset naučit a dozvědět, aby dokončili svůj úkol?

Jejich tři přátelé, kteří o ničem neměli tušení, se na ně nejistě dívali. Věděli, že se něco stalo, že jim něco tají. Neptali se. Stejně by se nic nedozvěděli a tihle tři by si museli ještě něco vymýšlet.

Za okny se míhala okolní krajina. Byli už blízko Londýna.

Vlak začal zpomalovat a naši přátelé se začali chystat na odchod.

Zastavili. Děti se začali z vlaku pomalu sunout. Nechtělo se jim. Tohle byl možná poslední rok v Bradavicích vůbec. Je sice pravda, že se našli takoví, co z vlaku doslova vystřelili, ale bylo jich málo. Většina by se ráda vrátila do školy.

Mezi těmi co spěchali, byli i Ron, Hermiona a Harry. Tihle tři věděli, že se už nikdy nevrátí. Stýskalo se jim po hradě a i po jeho zdech, tajných chodbách a dalších, ale teď nebyl čas na smutnění. Venku je čekal Řád a Dursleyovi.

Ginny se s matkou přivítala a teď se Molly zaměřila na svého nejmladšího syna Rona. Artur Weasley zatím něco probíral s Alastrorem Moody, Remusem Lupinem a Nymphadorou Tonksovou.

Hermiona se vítala se svými rodiči a něco s nimi probírala. Poté se s nimi objala a vydala se k Harrymu se smutným výrazem.

I Ron se pustil do debaty s matkou a otcem. K téhle debatě se přidal i zbytek Řádu. Harry i Hermiona věděli co se probírá. Řád byl obezřetný. Cítili, že se něco děje a nechtěli tyhle tři ztratit, jenže tyhle by neuhlídal nikdo a tak, ač neochotně, svolili k tomu, aby naše trojice byla o prázdninách spolu u Dursleyových. Ginny však také něco začala namítat a i když Harry s Hermionou nic neslyšeli, tušili co říká. Chtěla jet s nimi, ale tím by všechno zničila. Ron jí to však nějakým způsobem rozmluvil spolu s řádem a i on se vítězoslavně přidal ke svým přátelům.

"Buďte opatrní," nabádal je Remus. "Kdyby jste cokoli potřebovali, najdete nás v Doupěti," dodal ještě a spolu s Ginny se vydali na cestu domů.

Harry, Ron a Hermiona se vydali k Dursleyovým a vše jim vysvětlil. Těm se představa tří čarodějů v domě vůbec nelíbila, ale nic nenamítali. Zvlášť, když na ně Hermiona vytáhla hůlku.

Nasedli tedy všichni do auta a vydali se na cestu do Kvikálkov.

Naši přátelé si posteskli. Uvidí ještě své přátele, svou rodinu? Budou se s nimi ještě někdy smát a radovat se ze života, jako tomu bylo vždycky? Co bude teď Řád dělat bez Brumbála? A co budou dělat až odejdou? Dokážou splnit poslední úkol jejich, dnes již zesnulého, profesora?

Nejeli dlouho, ale pro ně to byla skoro celá věčnost. Z kufru vytáhli své kufry a dotáhli je do Harryho pokoje, kde je čekalo nepříjemné překvapení. Na posteli seděla Rita Holoubková.

"Co tu chceš?" vyjela hned Hermiona na Ritu.

"Vím o viteálech a o všem co chcete udělat. Rozhodla jsem se vám nabídnout svou pomoc, pokud ovšem budete chtít," odtušila reportérka.

"Samozřejmě že ne…" podotkla Hermiona, ale Harry jí skočil do řeči.

"Bylo by nám ctí," poznamenal klidně.

"Cože?" zařvali jeho dva přátelé.

"Zbláznil ses," vydechl Ron.

"Rone. Potřebujeme někoho, jako je Rita. Mi se nedostaneme tam, kam ona ano," odtušil chlapec s jizvou na čele. "Navíc. Teď nás určitě hlídají a mi budeme potřebovat spousty věcí na cestu a ty může Rita obstarat."

"To dozajista mohu," přitakala žena. "Takže mě přijímáte?"

"Ano, asi ano," odtušila chladně Hermiona. "Ale nikdo se o tomhle nedozví a o naší cestě nenapíšete ani řádku."

"To vám slibuji, ale až bude váš úkol splněn, můžu si o tomhle dobrodružství napsat co chci," ušklíbla se Rita.

"Jen pokud to bude pravda a my to budeme kontrolovat. Pokud se nám něco nebude líbit, můžeme to změnit nebo úplně předělat a napsat sami," ozval se Harry.

"Dobře, platí," usmála se Rita. "Co mám tedy obstarat?"

"Knihy, co nejvíc bude potřeba. Všech odvětví magie. Od začátečníků až po mistry. Musíme se toho hodně naučit, abychom mohli získat viteály," ozvala se hned Hermiona.

"Stan, spacáky, přísady do lektvarů, novou sovu a jiné zvíře, které by nám mohlo pomoci, peníze, pokud možno mudlovské i normální, nějaké bezedné vaky," vypočítával Harry.

"Košťata, rychlá, abychom mohli rychle cestovat. Harry už má, ale my bychom mu nestačili a potřebujeme být rychlí, nějaké kontakty, abychom měli nějaký přehled a věděli co se kdy děje. Také falešné doklady a nějaké pláště, které by nám zachovali naši identitu. Nesmí nás nikdo poznat a pak by to chtělo něco na změnu vzhledu a hlasu," přidal se Ron.

"A pak nějaké užitečné artefakty či předměty. Nejlépe od Borgina a Burgse. Může to být černá magie, ale hodila by se i bílá. Čím víc věci budeme mít, tím lépe," vzpomněl si ještě Harry.

Rita si všechno zapisovala svým bleskobrkem. Když měla vše, usmála se. "Tohle všechno nebude problém sehnat. Peněz mám dost a předpokládám, že můžu použít i tvůj poklad Harry," otočila se na jmenovaného. Ten jen přikývl. "Výborně, vše bude nachystané přesně za týden. Mám obstarat ještě nějaký dům? Nemůžeme být jenom pod stanem," odtušila.

"Asi ano. Nebyl by to špatný nápad. Ve stanu budeme hodně zranitelní," zamyslel se Harry. "Dobrá, ale musí být daleko od civilizace a nesmí být v Anglii ani v Irsku. Nejlépe někde hodně daleko od této země."

Rita jen přitakala, přeměnila se v brouka a vyletěla oknem ven. Vše bude připraveno za týden a do té doby si musí připravit plán cesty. Budou muset projít všemi zeměmi a lépe poznat Voldemortův život. Musí zjistit co dělal potom, co zmizel všem lidem z očí. Jistě si udělal nějaký viteál a někam ho ukryl. Jenže oni nevěděli kam.

Všichni šli spát pozdě v noci. Zdáli se jim klidné sny, ale i přes to byli nervózní. Museli nějak oklamat Řád a ztratit se jim z očí na dlouhou dobu. Možná už je nikdy neuvidí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář