Jdi na obsah Jdi na menu
 


17.kapitola

26. 1. 2008

17.kapitola

úvod před bitvou

 

Všichni očekávali příchod toho osudného dne. Mladí bystrozorové byli opět sami. Už nikoho nepotřebovali a věděli, že se jejich stav už nijak nezhorší.

 

Sirius však trávil s Miriel většinu času. Ať už přes den nebo přes noc. Ani jeden však nemluvil o nadcházejícím boji. Sirius si myslel, že o tom neví a nechtěl jim to prozrazovat. Miriel zase neměla v úmyslu vyprávět Siriusovi o tom, že jsou bránit Azkaban. Věděli, že ten druhý má nějaké tajemství, ale neptali se. Stačilo jim, že jsou spolu a nechtěli si zničit společné chvíle hloupými hádkami.

 

I Harry a Kelly byli spolu. Museli svůj vztah tajit, protože je považovali za rodinu, ale tady nic zakrývat nemuseli. Harry už věděl, že Miriel nevydržela tajemství udržet, ale nijak mu to nevadilo. Aspoň si mohl občas promluvit se Siriusem. Stihl mu vysvětlit proč tajil svou identitu.

 

Vše dělal proto, aby se Voldemort zaměřil na něco jiného a on měl tak volnou ruku. Takže mohl sbírat informace, učit se kouzla bez toho, aby Voldemort znal jeho slabiny a vůbec to mělo spousta důvodů. Sirius s ním, ač nerad, souhlasil. Byli to pádné argumenty.

 

Čím víc se ten den blížil, byli více nervózní, ale čas se nedal zastavit.

 

Tak jako se připravoval Řád, tak se připravovali i Harry a jeho parta. Sirius už se naštěstí moc neukazoval, protože i on se musel připravovat a tak měli volné ruce.

 

Harry vylepšil posilňující lektvar. Působil do několika sekund a posilnil čaroděje nebo čarodějku na úplné maximum, i kdyby umíral na vyčerpání.

 

I ostatní se činili. Vymýšleli nová užitečná kouzla. Kelly kontaktovala upíry, kteří se stali jejich spojenci.

 

Tom kontaktoval Švýcarské ministerstvo a pár dalších zemí. Požádal je o pomoc a vysvětlil jim situaci. Emě přijali sice se váhali, ale nakonec připustili, že pokud padne Anglie, padnou všichni.

 

Elis se vydala za kentaury do Zapovězeného lesa. I oni byli seznámeni se situací. Vzpírali se, ale nakonec přislíbili pomoc. Stejně jako pavouci, jednorožci a stálí vlkodlaci.

 

Ani Miriel nezklamala. Vydala se do hor, kde si promluvila s obry. S několika se pustila do křížku, ale některé přemluvila a nebylo jich málo. Ty kteří se hlásili k Voldemortovi, zabila.

 

Noc před bojem.

 

"Figurky na šachovnici jsou rozestavěny, kostky vrženy a hra může začít," usmál se Harry a hleděl na své přátele s odhodláním v očích

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář