Jdi na obsah Jdi na menu
 


15.kapitola

26. 1. 2008

15.kapitola

Je nebo není?

 

Harrymu začali krušné dny. Nejen, že ho sledoval Sirius, který se pokoušel najít nějaký důkaz, aby obhájil své tvrzení, ale teď ho sledovala dokonce i Miriel, která čekala na vhodný okamžik k pomstě.

Jediná výhoda byla, že Miriel se Siriusovi vyhýbala a tak se nikdy neodvážila až k Harrymu.

 

Harry, který na tuhle výhodu přišel, dělal co mohl aby ho Sirius neustále sledoval a nedovolil tak Miriel, aby se pomstila.

 

Pro ostatní to byla zajímavá podívaná, protože už věděli co se stalo, kromě ´dospělých´, kterým tahle skutečnost stále unikala.

 

James často přemýšlel, proč Miriel Siriuse políbila a teď se mu všemožně vyhýbala. Sirius to také nevěděl a moc rád by si s ní o tom promluvil, ale nikdy jí nezastihl. I když se za ní vydal do pokoje, nikoho nenašel. Tedy až na krásnou elegantní kočku, která se roztahovala v křesle (Pro ty kteří zapomněli, Miriel se proměňuje v kočku).

 

Elis, Kelly a Tom, přemýšleli, jak dlouho se Harry bude vyhýbat Miriel a kdy Miriel zastihne Sirius.

"Je to celkem zajímavá honička," chechtala se Kelly.

 

"Jo to jo, ale ti dva by toho měli nechat. Přeci jen. Musíme zavřít tu bránu a na hrát si můžou až pak," poznamenal Tom. "I když si upřímně myslím, že lepší je ty dva pozorovat, jak se snaží vyhnout Siriusovi a Daniel ještě k tomu Miriel."

 

"Myslíš, že ho zabije," ušklíbla se Elis.

 

"Pochybuji, ale nemá k tomu daleko. Kdy se vydáte na průzkum k Voldemortovi?" vyzvídal Tom.

"Dneska, ale musíme se poradit Miriel a Danielem," usmála se Kelly. "Takže se jich budeme muset zeptat tak, aby na sebe nenarazili, protože jinak se nedomluvíme. Miriel by zabila nebo zmrzačila Daniela dřív, než by jsme se s ním stačili domluvit."

 

"Jo, máš pravdu," přitakala Elis. "Já půjdu za Miriel a ty si vezmeš na starosti Daniela."

 

Nevěděli kde má Voldemort sídlo, ale rozhodli se, že pomocí telepatie tuhle informaci vypáčí z nějakého smrtijeda.

 

Kelly i Elis udělali tak jak se dohodli. Daniel navrhl, až zjistí polohu sídla, aby se Elis povívala po okolí jako sova. Kelly se v podobě neviditelného fénixe, vkradla dovnitř a porozhlédla se tam.

Miriel navrhla celkem to samé a tak byli domluveni. Miriel se vrátila ke své dosavadní činnosti, sledování Harryho a vyhýbání se Siriusovi. Kdyžto Harry přemýšlel, co by měl dělat teď. Rozhodl se, že se bude připravovat na zavření brány, popřípadě na boj.

 

Elis s Kelly kroužili nad lesem pouhou chvíli, když zahlédli skupinku smrtijedů.

 

Kelly hned použila telepatii. Nemohli se zdržet příliš dlouho.

 

Konečně našla to co potřebovala. Polohu sídla.

 

Sova se nechala chytit fénixem a obě zmizeli v plamenech.

 

Nad hlubokým lesem, na severu Anglie, se objevil zářivý plamen, ze kterého vyletěla sova s fénixem. Sova začala kroužit po okolí, když to fénix se ztratil. Ne neztratil, stále kroužil nad lesem i když už nebyl vidět. Létal stále v menších kruzích. Po nějaké době se střemhlav pustil dolu. To Kelly zachytila magické vibrace. Neviděla sice svůj cíl, ale alespoň ho cítila.

 

Najednou cítila, jak do něčeho narazila. Věž tím si byla jistá. Z nárazu byla mírně omámená, ale po chvíli se vzpamatovala a opatrně vzletěla. Pokoušela se najít nějakého smrtijeda pomocí telepatie.

Konečně narazila na něčí myšlení. Bylo velmi slabé, ale to zapříčinili ochrany místa. Sledovala ho, jak nejlépe mohla.

 

Myšlenky jí dovedly k Voldemortovi. Přemýšlela, zda si může dovolit telepatii i na Pána Zla. Nakonec se tedy rozhodla a použila ji i na něho. Povedlo se jí to jen na chvilku, aby se dozvěděla to co potřebovala. Voldemort ten kámen nemá. Nebyla si však jistá. Voldemort byl příliš dobrý kouzelník, aby se do jeho myšlenek jen tak dostala, ale nic jiného nezjistila. Po chvíli se k ní přidala i Elis a ony se vrátili s nepořízenou zpět.

 

"Tak co?" vypálil hned Harry.

 

A tak mu vyprávěli co zjistili. Harry ani nečekal, že zjistí něco víc. To že sídlo nebude vidět, na tom se shodli všichni.

 

Když se dozvěděl o tom jak se Kelly dostala do Voldemortových myšlenek, sice asi na sekundu, ale dostala, Harry nepochyboval, že to co zjistila je pravda. Kámen je zkrátka pověst, nebo nebyl zatím nalezen. Museli tedy propracovat jejich náhradní plán.

 

Najednou se za ním objevila Miriel. Harry se rozhlédl okolo, ale Siriuse neviděl a když se otočil, hleděl do očí rozzuřené Miriel. Harry hlasitě polkl a dal se na ústup do domu.

 

 

"Za chvíli by měli přijít Brumbál s Alastore," oznámil všem James.

 

"Tak jo, myslím, že si s nimi budeme muset promluvit," pokýval hlavou Remus a vzpomínal na události posledních dní.

 

Uplynulo už pár minut, když se oba objevili.

 

"Zajímalo by nás co se tady dělo," přiznal se Alastor Moody a čekal, kdo z nich mu to poví, když se zvenčí ozval řev.

 

Moody naštěstí včas uhnul Harrymu, ale Miriel už se nevyhnul a skončil na zemi.

 

Oba proběhli místností a vyběhli po schodech do hořejšího patra kde měli pokoje. Po pár sekundách uslyšeli prásknutí dveří.

 

"Okamžitě otevři!" řvala Miriel. "Pokud otevřeš, zabiji tě rychle a bezbolestně," řekla medově. "OTEVŘI!!"

 

"Co se to tady děje?" nechápal Moody, který doposud seděl na zemi.

 

"To kdybychom věděli," přiznala Lily.

 

"Chovají se poslední dobou nějak divně," připustil James a hleděl na schody. Stále mohli slyšet Miriel, která se pokoušela donutit Harryho otevřít.

 

Moody s námahou stal když ho na zem srazili zbývající bystrozorové, kteří se rozhodli pomoci Harrymu. To už bylo na Moodyho moc.

 

"Až se mi ti pošuci dostanou pod ruku," vrčel.

 

"Ale no tak Alastore. Jediný kdo je tu pošuk, jsi ty," připomněl mu pobaveně Sirius, kterému cukaly koutky.

 

"Jen se smějte, ale jednou se neudržím a roztrhám je."

 

 

"Miriel. No tak uklidni se," vybízel jí Tom. "Běž do pokoje a tam si něco přečti. Daniel je praštěný, ale ty jsi si o to koledovala."

 

Miriel myslela, že zabije i jeho, ale pak si uvědomila, že má vlastně pravdu. Ona taky Harryho nešetřila a mnohokrát ho donutila k něčemu, co bylo daleko horší. Třeba musel jít vyznat lásku veliteli nebo poskakovat po Švýcarském ministerstvu v kostýmu králíka a zpívat při tom balady.

 

"Asi máš pravdu," připustila Miriel a usmála se nad svými myšlenkami. Ani jeden si nevšiml stínu, který se vkradl do jejího pokoje.

 

Nakonec se Miriel rozhodla, že udělá tak jak jí Tom poradil. Pomalu otevřela dveře a vešla. Potichu zavřela a povzdechla si.

 

"Mohla by jsi mi říct, cos e to tady děje?" ozval se za ní hlas.

 

Miriel se lekla. Bála se toho co uvidí, pokud se otočí. Její obavy se potvrdili, když se otočila. Sirius.

 

"No já, to-totiž," znervózněla.

"No?" vybídl jí a přistoupil k ní blíž. Vpíjel se do jejích očí.

 

Pokoušela se uhnout pohledem, ale nešlo to. Nedokázala se odtrhnout od těch krásných šedých očí. Milovala je a ještě víc člověka, který je měl.

 

Sirius čekal na vysvětlení. "Miriel?" vybídl jí znova.

 

"J-já, já ne-nemůžu. Nechtěj-j a-abych ti t-to ře-řekla," vykoktala prosebně.

 

"Řekni mi. Je Daniel Harry?" zeptal se naléhavě.

 

Miriel se konečně podařilo uhnout pohledem. Sirius věděl co se děje, byl zvyklí, že se do něj nějaká zamilovala. Ve škole jich měl spousty, ale ona byla jiná. Krásná. Nemohl z ní spustit oči už dřív a teď tady stála. Sama. Slabá a křehká, tak zranitelná. Přitahovala ho a on nevěděl jak dlouho se ještě bude ovládat.

 

"Odpověz mi. Je nebo není?"

 

Miriel vzhlédla. Milovala ho a nechtěla mu lhát. Jenže tady byl Harry. Nevěděla koho si vybrat.

 

"Daniel …

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář