Jdi na obsah Jdi na menu
 


epilog

26. 1. 2008

Epilog

"Voldemort chce zítra napadnout ministerstvo," vykřikl Snape, který právě vyletěl z krbu.

Všichni ztuhli.

"To je hodně zlé," zamumlal Brumbál. "Ať jsou všichni zítra přítomní na ministerstvu," prohlásil nakonec. "Poslední souboj dobra a zla se blíží," prohlásil ještě.

Zítra byli skutečně všichni připravení do boje. Celý Řád stál po boku bystrozorů a jiných zaměstnanců ministerstva, kteří zůstali.

Najednou se ozvala hlasitá rána a do haly budovy vtrhli smrtijedi v čele s Voldemortem.

Všude začala lítat kouzla. Vypadalo to jako při ohňostroji. Všude samá světla, barevné výbuchy, ale žádný smích a ani žádné vzdechy nad krásou barev, jen křik bolesti a nářek raněných, či umírajících.

Harry se probojovával k Voldemortovi. Co kouzlo, to smrtijed mimo hru. Nakonec se k nepříteli dostal. Voldemort se jen ušklíbl a přijal jeho výzvu, po chvíli toho však litoval. Harry byl skutečně dobrý kouzelník.

Brumbál právě odhodil několik nepřátel a pohlédl na bojující dvojici. Musel uznat, že jeho chráněnec zesílil a hodně se zlepšil. Více však přemýšlet nad tím nemohl, protože se na něho vyřítili další smrtijedi a on se musel začít zajímat o ně.

Eleonor na tom nebyla zrovna dvakrát dobře. Smrtijedi na ní útočili po skupinách, protože věděli, že ona je neskutečně silná.

Všude na zemi byla krev.

Každý se bál toho, koho najde mrtvého.

Vedle Siriuse se ozvalo bolestný výkřik.

"Remusi," vydechl a zabil smrtijeda, který trefil jeho přítele. Přiklekl k němu. "Reme," zašeptal se slzami v očích.

"Nic mi není," zamumlal vlkodlak. "Jen mě trefila stříbrná kletba," zašeptal. Párkrát se nadechl a vstal. Sice ho to ještě bolelo, ale nakonec se pustil opět do boje a Sirius si oddychl.

Voldemort Harryho nijak nepodceňoval, ale čím více se staral o Harryho, tím více dělal chyb. Harry toho začal využívat a několikrát Voldemorta trefil. On sám se snažil dělat minimum chyb.

Tom přestával dávat pozor, vyrušil ho výkřik jeho věrné služebnice Belatrix. Na tohle mladík čekal. "Avada Kedavra," zamumlal a z jeho hůlky vyletěla zelená kletba. Voldemort se podíval na paprsek a vytřeštil oči. Bylo už pozdě na to, aby se vyhnul. Kletba ho srazila na zem.

Jeho rudé oči překvapeně hleděli do stropu.

Ostatní smrtijedi se vzdali. Nikdo nehodlal bojovat, když už nebylo za koho a ani za co. Bylo to štěstí, protože Řád prohrával.

Najednou se halou ozval výbuch. Všichni křičeli tleskali a vzdávali holt Harrymu.

O několik dní se slavila velkolepá svatba Harryho a Eleonor. Alex z toho byla naprosto unesená. Stala se jejich dcerou. Byli rodina. Po pár měsících se jim narodil chlapeček a holčička. Dvojčátka. James a Lily.

Remus se několik dní zotavoval z bitvy a vypadalo to, že už bude nadosmrti kulhat. Nevadilo mu to. Oženil se s jednou vlkodlačí ženou a měli spolu "vlčátka" jak jim Harry říkal.

Sirius se veselá smál a hrál si s dětmi svých přátel. Možná si jednou najde nějakou přítelky a i on bude mít děti, to ovšem bylo v nedohlednu.

A kdo ví, co jim přinese budoucnost? Na tom však už nezáleží nebo snad ano? Voldemort je mrtví, může se objevit zase nějaké další zlo?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Skvělé...

(Laura, 1. 12. 2013 17:40)

Všechny tvoje povídky mají takový... zvláštní kouzlo. Prostě jiné než ostatní, ale přitom stejné. :) ale rozhodně jsou všechny super. Na ten konec... nwm proč, ale mm takový pocit, že se Sirius dá dohromady s Alex - je to asi dost velká blbost, ale mně se to tam prostě hodí.

okouzlující

(mišule, 30. 6. 2011 13:32)

A zase se budu opakovat :) tenhle příběh mě hodně nadchl, nejvíce se mě líbila alexa také jsem se zase nasmála jako u každé povídky nic víc říkat nebudu protože by sem se opakovala snad jen ten konec trošku víc rozepsat :) (no jo zase jsem to musela říct )

Hezké

(Strelec.C, 5. 2. 2011 20:50)

Užasná povídka, jsem docela rád, že jsem na ni narazil. I když lituju že není delší. :D

Všechny ...

(Beltrix, 28. 7. 2008 12:47)

Tak všechny Tvoje povídky jsou nádherný a to mě jen tak něco nenadchne , ale tohle je vážně nádherný .

Pěkné

(Sue, 20. 2. 2008 16:52)

Tak to je pěkná povídka!!! Moc se mi to líbí. No... ono je taky hodně velká výjimka, když se mi to nelíbí... :-) Ale tohle je vážně povedené.