Jdi na obsah Jdi na menu
 


8.kapitola

26. 1. 2008

8.kapitola

Pravda

Konečně byli zkoušky za nimi a oni se mohli těšit na výlet do kouzelnické vesnice.

James se Siriusem se třásli nedočkavostí. Remus s Harry před nimi utíkali, protože s nimi nebylo k vydržení. Peter, který o ničem nevěděl, tak často padl do pasti těch dvou.

Konečně nastal čas, kdy se měli jít připravovat. Harry s Remusem z toho nedělali vědu, zato jejich dva kamarádi se snažili být co nejdokonalejší.

"Nestačilo by to, vy dvě fifleny?" nadhodil Remus.

"Pojďte už, nebo to nestihnete," prohlásil výhružně Harry.

James se na sebe ještě podíval do zrcadla. "Já nevím, budu se jí líbit?"

"Určitě a ty jsi taky perfektní Siriusi," prohlásil Remus.

A tak konečně sešli. Jejich dvě přítelkyně tam doposud nebyli, ale jim to nijak nevadilo.

Konečně se na schodech obě objevili. Měli na sobě obyčejný hábit školy, ale ohromně jim to slušelo. Obě byli jemně nalíčené a vlasy měli ve stylově upravené.

Sirius se podíval na Elso a málem přestal dýchat. "Je nádherná," vydechl.

James neřekl vůbec nic, prostě na svou milou jen zíral.

Elsa došla k Siriusovi a ten si jí k sobě přivinul. "Moc ti to sluší," zašeptal jí něžně do ucha.

"Tobě taky," vydechla. Vzhlédla a políbila ho.

Všichni na ně překvapeně zírali.

Nakonec se vydali ven. Cestou si všichni povídali a na začátku vesnice se rozešli. Harry s Remusem k chroptící chýši, Sirius a Elsa vyrazili Ke Třem košťatům, Lily a James se jen tak procházeli okolo obchodů.

Harry se zastavil a přemýšlel nad svým životem. Tolik toho zažil, viděl a pochopil. Znal téměř celou historii země. Chápal její zákony a její systém, přesto mu přišla tak neznámá a tajemná.

"Nad čím přemýšlíš," ozval se Remus.

"Nad životem," prohlásil s povzdechem. Najednou se ozvala obrovská rána a před nimi se objevila skupinka starých smrtijedů.

Harry hned vytáhl hůlku a zamířil na ně.

Když si ho smrtijedi uviděli, začali se smát.

"Ty se chceš s námi prát, chlapečku?" chechtal se jeden z nich.

Harry na nic nečekal a proklel pár z nich. Ti to nečekali. Strašně se rozzuřili a vyslali na něho hromadu kouzel. Harry je všechny zničil a rozpoutal se boj.

Remus se rozhodl dojít pro posily.

Když se objevili profesoři, bylo po boji. Všude leželi zmlácení smrtijedi. Jen jeden mladík stál na nohou a něco si pro sebe mumlal.

"Harry," vyjekl James, který se tam přihnal spolu s Lily, Siriusem, Elsou a Remusem.. "Jsi v pořádku?"

"Nic mi není," prohlásil a pozoroval profesory, kteří zatím svazovaly smrtijedy.

"Dobrá práce," prohlásil profesor Brumbál.

"Děkuji," usmál se Harry.

Uplynuly dva roky a Brumbál založil Fénixův Řád. V něm byli už téměř všichni, kteří v něm být měli.

Harry zanechal školy. Přeci jen na ní bude mít ještě spoustu času, než přestane kouzlo na nestárnutí působit.

Moody nechápal, proč Brumbál do Řádu přijal nedostudovaného kouzelníka.

Harryho tahle lež už přestávala bavit. Nedokázal neustále lhát a podvádět. Brumbál to na něm viděl a tak se rozhodl tomu učinit přítrž.

Opět se konala porada a všichni podávali hlášení. Harry měl na starosti hlídání vlkodlaků. Byla to velmi nebezpečná práce, ale on naštěstí uměl používat zbraně a tak to zase až tak velké riziko pro něho nebylo.

"Zatím je klid. Vlkodlaci se připravují na nastávající úplněk, ale zatím netuším, na koho nebo na co chtějí útočit. Zaslechl jsem, že rozkazy by měli dostat až zítra," s tím se posadil a čekal, co se bude dít dál.

"Dobrá. Pokus se to zjistit a pak se uvidí," prohlásil Brumbál. "Má někdo nějaké otázky?"

Moody se znuděně přihlásil.

"Alastore?" vyzval ho profesor.

"Mám jednu otázku a doufám, že dostanu konečně odpověď, protože to zajímá nás všechny," prohlásil. "Harry je z nás nejmladší, ale dostává nejtěžší úkoly. Navíc ani nedostudoval školu, tak proč ho vystavuješ, Albusi, takovému nebezpečí?"

Brumbál si povzdechl. "To je složitá otázka a odpověď ještě složitější a zamotanější," prohlásil. "Znáte legendu o bojovníku času?"

Někteří přitakali jiní ne.

"Dobrá, kdo jí zná, ať se přihlásí," podotkl unaveně.

Ve vzduchu se objevilo sedm rukou.

"To vás moc není," připustil.

"Je to jen legenda," odtušila Lily. "Ten bojovník neexistuje."

"Pověz nám, co o něm výš," vybídl jí profesor.

"Je to bojovník, který ztratil všechno, i chuť k životu. Podle legendy se před ním objevil anděl a nabídl mu, že bude bojovat v každé bitvě. Žádnou nesmí ovlivnit, jen jí dovést do konce tak, aby nepřerušil tok času. Až na jednu. Jen jednu jedinou může ovlivnit a zachránit tak několika lidem život. Naposledy se prý objevil před tisíci lety. Nikdo neví z jakého času pocházel, ale jak jsem řekla, je to jen legenda," prohlásila Lily.

Brumbál přikývl.

"Jak by někdo mohl žít tolik let?" nechápala Alice, budoucí Nevilova matka.

"Navíc jste nám stále neodpověděl," prohlásil Moody.

Brumbál je umlčel mávnutím ruky. "Proč jsem začal o bojovníku a o té legendě. Naposledy se objevil před tisíci lety, ale před dvěma roky se vrátil zase," oznámil.

Řád zalapal po dechu.

"Cože?" vypravil ze sebe Moody.

"Přesně tak," ozval se znenadání Harry. "Po tisíci letech jsem se vrátil zpět. Tohle je ta válka, kterou můžu ovlivnit, protože se blíží doba mého narození. Myslete si co chcete, ale já znám Voldemorta už dlouho. Naše životy byli vždy propojeny a spjaty. Bojovali jsme spolu na každém kroku. Stačilo jen, abychom na sebe jen na prchavý okamžik narazili a vznikl z toho boj na život a na smrt. Bylo to těžké období, ale to je pryč a nechci o tom mluvit," prohlásil a sledoval, jak na něho všichni třeští oči. Mundungus, který měl nohy na stole, nyní ležel na zemi, ale nijak si to neuvědomoval, protože zíral na Harryho a měl co dělat, aby mu oči nevypadly z důlků. Moody měl pusu dokořán, Kyngsley, který doposud něco zapisoval do pergamenu, nyní zíral na chlapce a z brka mu na pergamen kapal inkoust. Lily měla co dělat, aby neztratila vědomí a podvědomě se stulila Jamesovi do náručí. Elsa a ležela na Siriusovi a pokoušela se to všechno strávit.

Brumbálovi v očích tancovali veselé jiskřičky. Větší zábavu si snad ani představit nedokázal. James, Sirius a Remus se potichu chechtali a prohlíželi si udivené tváře.

"Takže ty nejsi Jamesův bratrance, viď?" vypravila ze sebe Lily.

Tentokrát měl James co dělat, aby neexplodoval smíchy. Jestli jim Harry řekne pravdu, bude to na výsost k popukání.

Harry si to očividně myslel taky. "Ne, to skutečně nejsem. Já jsem vlastně v budoucnosti, no dokonce i teď, jeho syn."

Brumbál se musel strašně snažit, aby se nezačal smát. James, Sirius a Remus vzdali pokusy o zadržení výbuchu smíchu a smáli se z plných plic. Harry se zubil na vykolejený Řád. Lily se zhroutila a nyní ležela v Jamesově náručí. Elsa se stěží držela a cítila jak se o ní pokoušení mdloby. Moody ještě k tomu vytřeštil oči. Harry Přemýšlel jestli o to oko vůbec přijde v boji nebo z nějaké zprávy. Kyngsley si na ten pergamen ještě ke všemu vylil celou lahvičku inkoustu, který mu není kapal do klína, ale ten si toho očividně nevšímal. Mundungus se praštil do poličky nad sebou, jak překvapením nadskočil.

NO, MUSÍM UZNAT, ŽE JE TU VESELO. Zazubil se Harry.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář