Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.kapitola

26. 1. 2008

Navazuje na kruté vězení

1.kapitola

Anděl

Harry Potter klečel… mlčel. Nemohl mluvit. Nebylo s kým, nebylo proč. Jediným zvukem byli vzlyky mladíky. Pláč patnáctiletého dítěte se nesla nad mrtvou plání.

"Proč?" ptal se pořád dokola mrtvého ticha. "Proč museli zemřít? Proč já musel přežít?"

Nevěděl jak dlouho klečel. Nevěděl jak dlouho plakal, jak dlouho naříkal. Nevnímal nic. Odmítal přijmout sluneční světlo, nedbal na svit měsíce a ani nepohlédl na světlé hvězdy.

Co je to čas? Pro něho už nic takového neexistovalo.

Vyhráli, ale za jakou cenu? Má cenu vítězit, když pak následuje krutá smrt všech blízkých? Stálo to vůbec za to?

"Kdybych Voldemort zabil dřív," šeptal zničeně. "Měl jsem se víc učit, měl jsem být rychlejší a lepší," kňučel. "Kéž bych se tak mohl vrátit do minulosti. Udělal bych cokoli, abych mohl napravit to, co jsem zkazil."

Jeho tichý hlas zaslechl někdo, koho kouzelníci považovali za mýtus spolu s mudli.

Anděl z nebeské výše pohlédl na zničeného mladíka. Bylo to ještě dítě, které ztratilo vše. Slitoval se nad ním. Roztáhl křídla, vzlétl a ladně přistál vedle chlapce.

"Opravdu by jsi udělal cokoli?" zeptal se ho nadpozemsky.

Harry leknutím nadskočil a pohlédl na anděle. Zlaté vlasy mu spadali do světle modrých očí. Jemné rysy a bílá pleť. Třpytivý hábit a u pasu měl meč. Bělostná křídla měl složené na zádech. Harry z něho nedokázal spustit oči.

"Ano," vydechl po chvíli.

"Mám tedy pro tebe nabídku," prohlásil jemně. Jeho hlas Harryho uklidňoval a dodával mu naději.

"Jakou?" zeptal se tiše.

"Vrátím tě do minulosti, několik tisíc let zpátky. Tvým úkolem bude, abys pomáhal v každé velké válce, která se uskuteční mezi dobrem a zlem. Nikdy nezestárneš ani o minutu, ale nikdy nezemřeš," prohlásil. "Budeš se učit od mocných kouzelníků té doby a pomůžeš jim splnit jejich úkol. Jedinou válku, kterou vynecháš, bude válka mezi Brumbálem a Grindelwaldem. Do té nesmíš zasáhnout," poznamenal přísně. "Po každé válce usneš hlubokým spánkem, abys se probudil několik let před další."

Harry jen přikývl, že pochopil.

"Až se dostaneš před první válku s Voldemortem. Tuhle válku můžeš ovlivnit a změnit tak budoucnost. Při téhle válce zmizí tvá nesmrtelnost a bude tě možná zabít, přesto nezestárneš," poznamenal. "Smíš svým přátelům říci kdo jsi a prozradit jim budoucnost, protože ta se změní a nikdy se nestane. Přesto budeš muset být opatrný. Někteří lidé nejsou stále na straně zla a není je proto důvod trestat za činy, které se doposud nestali."

Harry tyhle pravidla vstřebával a pokoušel se vše zapamatovat. Naštěstí se mu to dařilo. "Když však nezestárnu. Jak potom zemřu?" nechápal.

"Přesně v tomto datu tahle vlastnost zmizí a ty budeš zase stárnout. Potom bude záležet jen na tobě, jak se se svým životem vyrovnáš a jakou cestou se vydáš," odtušil. "Přijímáš tedy?"

"Ano," prohlásil Harry bez přemýšlení. Konečně totiž bude mít možnost vidět své rodiče a pomoci jim.

"Dobrá, chytni se mě," vyzval ho anděl.

Harry se ho dotkl a v tu chvíli byli oba dva pryč.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář